Solaris Urbino-15

Список ПС
Проходил испытания на маршруте № 17 осенью 2002 года.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Solaris_Urbino_

http://www.dpmk.sk/vozidla/autobusy#solarisurbino15

В то время Киев при руководстве Ивана Салия начал политику обновления автобусного парка сверхбольших машин, который стремительно устаревал. В конце 2000 года Киев объявил тендер на закупку 120 сверхбольших б/у автобусов Вольво и Скания из Швеции, которые начали поступать уже с весны 2001 года.
В июне 2001 года белорусский МАЗ поставил в Киев первые МАЗ-105.

Но это всё была капля в море, поскольку Киеву требовалось более 300-400 особо больших машин.

На этой волне в Киеве сначала проходил испытания автобусный поезд Скания, а в октябре 2002 года на автобусном маршруте № 17 "Московская пл. — ст. м. "Шулявская" в течение недели испытывался польский автобус Solaris Urbino-15 (Солярис Урбино-15).

Маршрут № 17 был выбран не случайно, поскольку он традиционно имел серьёзный пассажиропоток, а также на маршруте были затяжные подъёмы и спуски.

Автобус зелёного цвета прибыл из словацкого города Кошице, показал себя хорошо. В диковинку для пассажиров была и система приседания кузова, и новый, современный дизайн.

Кроме этого, это была первая в истории Киева 15-тиметровая машина — до этого времени трёхъосников в Киеве не было. Это уже позже появится и львовский А231, и белорусские изобретения.

http://www.kreschatic.kiev.ua/art/8533.html

“Соляріс” Сучасний польський автобус за 200 тисяч доларів привезли до нас на оглядини
images
Розмови про те, що із столичними автопарками слід щось робити — і то негайно! — схоже, потроху переходять у практичну площину. І йдеться вже не про тимчасові заходи порятунку “потопаючих”, як от закупка хай і непоганих, але “беушних” шведських чи німецьких автобусів. Головне управління транспорту на чолі з Іваном Салієм раз по раз заводить мову про те, що час збирати у столиці свої машини. От і приглядаються до можливих партнерів, спільно з якими можна буде “народити” київський автобус. Були уже й “Сканія”, і “Раба”... Нещодавно Київський міський голова Олександр Омельченко зустрічався з мером Мінська: окрім усього іншого, говорили й про можливе виробництво українсько-білоруського автобуса.

Останні оглядини відбулися цього тижня: то був автобус польської фірми “Соляріс” — підприємства німецького автоконцерну “Неоплан”. А привезли його до Києва перевізники із словацького Кошіца (там курсує уже 20 таких машин). Головна “пасажирська” чеснота цієї машини — низька “підлога” на рівні 25—35 сантиметрів від землі, облаштована спеціальною висувною платформочкою для інвалідних візків. Автобус може навіть нахилитися, аби немічним людям чи дітям і ногу піднімати не довелося! 15-метровий салон з м’якими кріслами та кондиціонерами розрахований на перевезення 130 пасажирів, 41 місце — сидяче. Екологічність та економічність машини забезпечує голландський двигун “Євро-3” — одна з найновіших розробок. Автобус виготовлено з нержавіючої сталі, він оснащений автоматичною коробкою передач, бортовим комп’ютером, розрахований принаймні на мільйон кілометрів пробігу і коштує 110 тисяч умовних одиниць. Щоправда, за умови гіпотетичної покупки, при ввозі в Україну на митниці за нього доведеться викласти ще стільки ж. За таку суму, до речі, можна купити принаймні два, приміром, мінських чи львівських автобусів.

Десь із тиждень автобус колесив вулицями нашого міста (17-м маршрутом) між станціями метро “Либідська” та “Шулявська”. На жаль, представники “Соляріса” днями від’їжджають додому, в Кошіце. Оглядини закінчилися. А київські транспортники вкотре, так би мовити, облизнулися — є, мовляв, на світі таке добро, та не про нас...

— Всі потенційні зарубіжні партнери сподіваються, що ми купуватимемо техніку у них,— прокоментував приїзд гостей Іван Салій.— Хотілося б, та можливості такої немає... Києву ж потрібно практично повністю оновити транспортні парки — лише автобусів треба десь із півтисячі! А от організація спільного підприємства по випуску власної машини — інша річ. На базі наших підприємств можна виготовляти такі автобуси! — Іван Миколайович завжди був оптимістом.— Правда, поки що приглядаємося, та “оженитися” ніяк не можемо — немає “приданого”. Наші пропозиції не влаштовують партнерів — вони ж бо хочуть продавати готові машини, а не плекати нового конкурента!
Хронология поставок автобусов Solaris Urbino-15 Информация скоро появится!
Технические характеристики автобусов Solaris Urbino-15 Данные в процессе добавления...